понедельник, 6 апреля 2020 г.

06.04
      Тема: Правила етикету під час  зустрічі і прощання з однолітками.
      
Помирились сонце з хмарою,
І тепер танцюють парою.
Ллється дощ, і сонце світить,
Усміхаються їм діти.
Райдуга місток зробила -
Сонце з Хмарою здружила.
Хай з них приклад беруть діти.
Треба дітям всім дружити.



Необхідні правила етикету для дітей


  Ви коли-небудь замислювались над тим, як це – бути дитиною в сучасному неспокійному світі дорослих? У століття інформації та безперервного шуму навіть дорослим людям часом складно домогтись того, щоб їх почули.  
 Хороші манери, вихованість допомагають легше долати шум і бути почутими. Манери – це свого роду соціальний клей, що дозволяє несхожим один на одного членам суспільства триматись разом. Батькам важливо навчити дітей мови етичних норм, щоб вони могли використовувати її при спілкуванні з однолітками, дорослими людьми й отримувати при цьому необхідні переваги.
Навчаючи дітей етикету й даючи їм набір керівних принципів управління взаємодіями, ми насправді озброюємо їх інструментами, які допоможуть їм бути почутими, розвиваємо їхню віру у власні можливості й налаштовуємо на майбутні успіхи.
Отже, ось список    правил етикету, які повинні знати діти.





Звернення та вітання

Важко уявити собі людину, яка б не хотіла вміти впевнено, розкуто і вільно триматися в будь-якому суспільстві і компанії. Кожен мріє подобатися, привертати до себе увагу оточуючих своїми манерами і зовнішністю. Як домогтися цього? Дуже просто — оволодіти мистецтвом етикету спілкування.
Як звертатися до людей
Є три види звертання:
Офіційне (громадянин, пан);
Дружнє (шановний колега, старий, любий друже);
Фамільне, допустиме тільки серед найближчих друзів.
До старших за віком потрібно звертатися на "ви".
До незнайомих ровесників теж потрібно звертатися на "ви".
На «ти» звертаються тільки до найближчих друзів.
Загальні правила вітання при зустрічі.
Першими вітають молодші старших, чоловіки — жінок, жінка вітає чоловіка, який набагато старший за неї. Винятки з цього правила: увійшовши до кімнати, будь-то чоловік або жінка, першим вітається з присутніми.
У випадку, коли в кімнаті кілька людей, вітаються спочатку з господинею будинку, потім з іншими жінками, потім — з господарем будинку і чоловіками.
Вітаючись з чоловіком, жінка повинна першою подати руку. Якщо вона обмежується поклоном — чоловікові не слід подавати їй руку. Те саме — між старшими та молодшими чоловіками.
Чоловік завжди встає (за винятком дуже літніх і хворих, яким важко підійматися), вітаючись і з жінками, і з чоловіками. Жінка, вітаючись з чоловіком, не встає. Чоловік, вітаючись із жінкою, підіймається.
Винятки: господиня дому, приймаючи гостей, завжди встає, вітаючись з ними; у службовій обстановці чоловік може не вставати, вітаючи жінку. Жінки також встають, вітаючись з дуже літніми чоловіками.
Привітавшись зі своїм ровесником, чоловік може сісти. Якщо ж він вітається з більш літнім чоловіком або з жінкою, то він може сісти лише після того, як сядуть вони, або з їх дозволу. Якщо господиня дому пропонує сісти, а сама продовжує стояти — сідати не слід.
Вітаючи даму, чоловік може поцілувати їй руку. Однак, робити це можна тільки в приміщенні!
Не прийнято вітатися через поріг, через стіл, через будь-яку перегородку.
Більш складні ситуації
 Якщо вам потрібно звернутися до свого родича або близького знайомого, який є керівником, у присутності сторонніх, краще назвати його по імені та по батькові і на «ви». У даному випадку родинний чи приятельський зв’язок демонструвати всім недоречно.
Якщо, наприклад, в якому-небудь новому для вас колективі всі звертаються один до одного на «ти», а ви звикли на «ви», краще все-таки прийняти правила колективу, ніж диктувати свої.
Якщо вас хтось покличе неввічливо, наприклад: «Гей, ти!», Не варто відгукуватися на цей оклик. Однак не треба читати нотацій, виховувати інших під час короткої зустрічі. Краще дати урок етикету власним прикладом.
Розповідаючи кому-небудь про людей, не прийнято говорити про них в третій особі — «він» чи «вона». Навіть про близьких родичів потрібно сказати: «Тамара Михайлівна просила передати …»,» Віктор Ілліч буде чекати вас …».
З чого починається спілкування
Будь-яке знайомство, та і взагалі будь-яке спілкування починається з привітання. Яким воно має бути?
За етикетом, вітати людину потрібно словами:
«Здрастуйте!»
«Доброго ранку!» «Добрий день!» «Добрий вечір!»
Що важливо у привітанні
Інтонація. Дуже важливий елемент вітання! Вітання, висловлене грубим, пригніченим або сухим тоном, може образити людину, з якою ви вітаєтеся. Вітатися з людьми потрібно тепло і доброзичливо.
Посмішка. «Додана» до привітання посмішка поліпшить загальний настрій.
Жести. Привітання прийнято супроводжувати поклоном, кивком голови, рукостисканням, обіймами, поцілунком руки.
Чоловіку під час привітання потрібно зняти капелюха. Зимову шапку, берет, кепку знімати не обов’язково!
Під час привітання не варто опускати очей, потрібно зустрітися поглядом з тим, кого ви вітаєте.
Під час привітання непристойно тримати руки в кишенях і сигарету в роті.
Більш складні етикетні ситуації
Якщо ви помітили знайомого далеко (на іншій стороні вулиці, в автобусі і т. п.), і якщо помітили і вас, то потрібно привітати знайомого кивком голови, помахом руки, поклоном, усмішкою. Кричати на повний голос не слід!
Якщо ви побачили знайомого, який наближається до вас, не треба кричати «здрастуйте!» здалеку. Дочекайтеся, коли відстань між вами скоротиться до декількох кроків.
Якщо ви йдете з ким-небудь, і ваш супутник привітався з незнайомою вам людиною, слід привітатися і вам.
Якщо ви зустрічаєте знайомого в компанії незнайомця, потрібно привітати їх обох. Також потрібно привітати всіх у групі, до якої ви підходите.
Якщо ви йдете в групі і зустрічаєте свого знайомого, не обов’язково знайомити з ним інших. Можна, вибачившись, на кілька секунд відійти в сторону і поговорити зі знайомим.
Обов’язково потрібно вітати тих людей, з якими часто зустрічаєтеся, навіть якщо ви з ними і не знайомі, наприклад, з продавцем найближчого магазину, з листоношею, сусідами з під’їзду.
Якщо ви входите в кімнату, де знаходиться багато людей, потрібно не вітатися з кожним окремо, а казати про загальне «здрастуйте!».
Рукостискання
За етикетом:
Першими подають руку старші молодшим, а не навпаки.
Серед ровесників першими подають руку жінки чоловікам.
Якщо зустрічаються дві подружні пари, то спочатку вітаються один з одним жінки, потім чоловіки вітають жінок, після цього чоловіки вітаються між собою.
Перед рукостисканням чоловік повинен обов’язково зняти рукавичку. Жінці це робити не обов’язково. Однак, вітаючи більш старших за віком, рукавичку повинні знімати всі.
Як відповідати на вітання
Якщо вас привітали, потрібно обов’язково відповісти на це привітання.
Якщо вас вітають незнайомі, треба обовязково відповісти на це привітання.




Комментариев нет:

Отправить комментарий